10 MART 2012 TARİHLİ PROĞRAMIMIZ


Açıklama: Derneğimiz 10 Mart 2012 Cumartesi akşamı dernek merkezimizde misafirlerini her zamanki gibi muhteşem bir programla ağırladı
Kategori: DERNEK HABERLERİ
Eklenme Tarihi: 11 Mart 2012
Geçerli Tarih: 23 Şubat 2019, 19:09
Site: Ordu Çaybaşılılar Derneği
URL: http://localhost/haber/haber/199-dernek-haberleri-10-mart-2012-tarihli-programimiz.html


10 MART 2012 TARİHLİ PROĞRAMIMIZ

Derneğimiz 10 Mart 2012 Cumartesi akşamı dernek merkezimizde misafirlerini her zamanki gibi muhteşem bir programla ağırladı. Her on beş günde bir yapılan ve artık geleneksel hale gelen Cumartesi akşamı programları bu hafta da yoğun bir katılımla gerçekleşti.

İkram sahibinin değerli Yönetim Kurulu üyemiz Tahsin Halıcı’nın olduğu programız güzel sesli Hocalarımız Ramazan Yıldırım, İbrahim Duman ve Selim Çalık’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim’le başladı. Aynı güzellikte ilahiler ve kasidelerle devam etti.

Kur’an-ı Kerim ve ilahilerden sonra yapılan duanın ardından misafirlerimize yöresel yemeklerimizden Ayranlı Mısır Çorbası, Yağlama Mısır çorbası ve Kara Lahana (pancar) Çorbası ikram edildi.

Programımızın ilerleyen saatlerinde Ordu Milletvekilimiz Sayın Mustafa Hamarat, Ordu ve çevre sivil toplum örgütlerinin duayeni Sayın Ayhan Doğan ve ÜNDER Başkanı Sayın Ahmet Yılmaz’da aramıza katıldılar.

            Aynı zamanda TBMM Divan Üyesi de olan Milletvekilimiz Mustafa Hamarat derneklerin tanışma, kaynaşma, görüşme ve istişare etme yerleri olduğunu belirterek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Her şeyin temelinde sevgi vardır. Birbirini seven insanlar, birbirine güvenen insanlar başarılı olur. Şeyh Sadi Şirazi’nin bir sözü, ‘Dost dostu severse düşman ne eyler’ diye. Birbirimizi seversek, güvenirsek hiç kimse aramıza giremez. “dedi.

Çaybaşı’nı çok sık ziyaret ettiğini söyleyen Hamarat, “bir dönem adım Çaybaşı vekiline çıktı” dedi.

İstanbul’un ve memleketimizin muhtelif yerlerinden gelerek programa katılan herkes yapılan bu tür organizasyonlardan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Program gece, geç saatlere kadar sohbetlerle sürdü. Bu haftaki ikram sahibi değerli yönetim kurulu üyemiz Sayın Tahsin Halıcı Bey’e ve derneğimizi yalnız bırakmayan kıymetli üyelerimize ayrı ayrı teşekkürler ediyoruz.

Bir sonraki programımızda tekrar buluşmayı ümit ediyoruz.